Streda, 31. mája 2023, meniny má Petronela, Petrana

"Čo myslíš", radí sa kaderníčka s kolegyňou, "prináša vydať sa trinásteho smolu a nešťastie?" "Iste," hovorí druhá skrášľovačka hláv, "prečo by práve trinásteho mala byť výnimka?"


Čo prezradí farba vlasov

Hovorí sa, že muži milujú blondínky, ženia sa s brunetkami, ale ryšavej vraj neodolá žiadny. Čo to spôsobuje? Naozaj platí, že farba vlasov vyjadruje nielen krásu, ale i osobnosť a charakter ženy? Podľa niektorých zdrojov spájajú muži svetlé vlasy s erotickým dobrodružstvom, čierne kadere v nich evokujú tajuplnú a osudovú femme fatale a červené vlasy asociujú vášeň, kým hnedé domácu pohodu.

BLONDÍNKY

sú všeobecne považované za veľmi atraktívne – hriva svetlých vlasov upútava pozornosť za všetkých okolností. Potvrdila to aj skupina nemeckých vedcov, ktorí zistili, že prírodné blondínky a ryšavky produkujú šesťkrát viac feromónov ako hnedovlásky, takže sú pre mužov najpríťažlivejšie. Blondínkam je zároveň pripisovaná mierna a kľudná povaha. Sú vraj veľmi romantické, citlivé ale na druhú stranu dokážu byť aj rozmarné, prelietavé a neskutočne naivné.

Vlasy chránia lebku,
Bo by mala depku.

BRUNETKY

sú naproti tomu prefíkané a nikdy presne neviete, čo si myslia. Môžu zo seba kľudne urobiť "hlúpu blondínu", ale pritom dobre poznajú mužove myšlienky a fantázie. Brunetky sú podľa vedcov veľmi vášnivé a skôr ako neha, ktorá je blízka blondínkam, je pre nich príznačná zmyselnosť. Ženám s tmavými vlasmi to vraj skvele myslí a dokážu sa mužom vyrovnať na poli intelektuálnom, preto im skôr dávajú prednosť muži typu "vedátor"


Keď padajú vlasy,
Prišli blbé časy …

o RYŠAVKÁCH

sa tvrdí, že sú výnimočné, a je to úplná pravda. Vynikajú hlavne svojim temperamentom, ohnivou povahou a živelnosťou. V každom prípade nie sú nudné. Ba naopak, dokážu prekvapiť a majú v sebe zvláštne kúzlo. Platí to, samozrejme, pre prirodzene hrdzavovlasé ženy, ale podobné vlastnosti sa automaticky predpokladajú aj u žien s chemickou farbou. Vedeli to už starí Rímania, preto si ich ženy farbili vlasy henou, aby dosiahli tento tón vlasov.